Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Nisan 2017

SGK İletişim Bilgileri

Sosyal güvenlik kurumu bilindiği gibi aslında daha öncelerde bulunan Bağ-Kur Kurumu, Emekli Sandığı Kurumu ve Sosyal Sigortalar Kurumlarının son yıllarda bir araya getirilmesi sonucunda oluşmuş olan başlıca kurumlardır. Ülkemizde her türlü sağlık güvencesi, emeklilik, aylık gibi yasal hakların tek bir çatı altına toplanmış olduğu sosyal Güvenlik Kurumundan her türlü prim, borç, ödeme günü, emeklilik süresi ya da emeklilik hakkı gibi bilgilerin yer aldığı bir kurumdur. Çalışan ve sosyal haklara sahip olan her vatandaşın bilgilerinin kayıt altına alındığı bir kurumdur. Vatandaşların sosyal hakları ve sigortaları kapsamında iş ve işlemler konusundaki soruların cevabını barındıran bir kurumdur. Bu nedenle Sosyal Güvenlik Kurumu İletişim çeşitliliği konusunda geniş bir seçeneğe sahiptir.

Sosyal Güvenlik Kurumu Türkiye vatandaşı olan herkesin yararlanma hakkının sahip olduğu her türlü destek işlemlerini yürüten ve işleyiş hakkında kanun, yasa, yönetmelik boyutunda gerekli bilgilerin kaynağı pozisyonundadır. Bu nedenle de vatandaşların online sistemler üzerinde Sosyal güvenlik Kurumu ile iş ve işlemlerini yerine getirebilmeleri için SGK iletişim seçenekleri oluşturulmuştur.

SGK iletişim bilgilerine internet üzerindeki arama motorları sistemleri üzerinden rahatlıkla ulaşılabildiği gibi aynı zamanda genel olarak SGK iletişim danışma hattı da bulunmaktadır. Sosyal güvenlik kurumuna ait kafanızda oluşan ya da karşınıza çıkan problem durumlarında ya da Sosyal Güvenlik Kurumu hakkındaki soru, eleştiri, öneri, ihbar, şikâyet, başvuru ve taleplerin gerçekleştirilebildiği danışma hattı olan SGK ALO 174 servis hizmetlerinden yedi gün yirmi dört saat yararlanabilinmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu’na ulaşabilmenin ve telefon iletişim olanağı yoluyla sorularınıza direkt bir muhatap bulabilmenin yolu Alo 174’ü aramaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu iletişim hattı olan Alo 174 sisteminde karşılıklı taraflar arasında yapılmakta olan konuşmalar kayıt altına alınmakta olup, hem kurumun hem de vatandaşın hakları koruma altına alınmıştır. Bu nedenle sorularınıza bir cevap bulamadığınız durumlarda size en geç 72 saat içerisinde sosyal güvenlik kurumu tarafından dönüş yapılmaktadır.

Sosyal güvenlik kurumu iletişim bilgileri konusunda çeşitliliği fazla olan bir kurumdur. SGK iletişim bilgileri için isterseniz SGK iletişim formlarını da doldurularak online olarak da bilgi alınabilmektedir. Ayrıca Sosyal Güvenlik kurumunun merkezi Ankara da bulunuyor olmasında dolay ayrıca telefon rehberinden ya da direkt adresine gidilerek de bilgi alınabilmektedir.

Sosyal güvenlik Kurumu’nun il müdürlüklerine ait, telefon numarası, faks numarası, e- mail adresi gibi bilgilere internet arama motorlarından SGK il bazında iletişim bilgileri yazılması ile de iller çerçevesindeki bilgilerine ulaşılabilmektedir.

SGK iletişim Bilgileri Kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Müdürlük Numaralarının verilmesinde fayda bulunduğu düşünülerek makalede sadece Ankara ilindeki telefon numaralarından oluşan bilgiler bulunmaktadır. Bu kapsamda Ankara ili T.C. Sosyal Güvelik Kurumu Başkanlığı ile iletişim kurmak isteyen vatandaşların 0312 207 80 00 telefon numarasını aramaları gerekmektedir. Bunun dışında bilindiği gibi Sosyal güvenlik kurumu bünyesinde üç tane genel müdürlük barındırmaktadır bu nedenle de SSK başkanlığı genel müdürlüğü ile iletişim kurmak isteyen vatandaşların 0312 458 70 00 (santral) telefon numarasını arayarak istedikleri birimlere bağlanmaları gerekmektedir. Ayrıca SSK başkanlığından bilgi almak için de 0312 435 13 13 (bilgi) no’lu telefon numarasını aramaları da yeterli olabilmektedir. T.C. Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü için santral numarası 0312 444 44 44, alo emekli için ise 0312 414 53 44 numaralarından oluşmaktadır. T.C. Bağ-Kur Genel Müdürlüğü santral numarası ise 0312 231 74 20- 0312 231 07 51’dir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz